Opona Nokian Weatherproof

Nokian jest to producent opon premium z naprawdę ogromnym doświadczeniem, jeżeli chodzi o branżę motoryzacyjną. Firma ta pochodzi z Finlandii. Wprowadziła ona na rynek, jako pierwsza, oponę zimową. Obecnie słynie z tego, że produkuje opony, które są doskonałe – szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych. Trzeba również przyznać, że marka jest bardzo popularna, między innymi w – Europie Północnej, Europie Środkowej, Europie Wschodniej, Rosji i Ameryce Północnej.

Opony na każdą porę roku

Opony Nokian Weatherproof to niezawodne produkty, które produkowane są szczególnie do samochodów osobowych. Cechują się one przede wszystkim tym, że są idealne w każdych warunkach – zarówno tych letnich, jak i zimowych. Dodatkowo trzeba przyznać, że są one odporne na wszelkie poślizgi, które najczęściej występują podczas sezonu jesiennego lub zimowego. Każdy element takiej opony spełnia określone funkcje. Wyróżnić trzeba z pewnością kierunkową rzeźbę bieżnika, która bardzo skutecznie odprowadza wodę, a także zapewnia stabilność oraz bezpieczną i komfortową jazdę. Oprócz tego wspomaga hamowanie w trudnych warunkach atmosferycznych. Centralna część bieżnika również odgrywa bardzo ważną rolę. Część ta ma bardzo agresywny kształt, dzięki któremu woda odprowadzana jest prawidłowo. Funkcja ta jest przydatna, szczególnie podczas trudnych tras. Lamele, które mają za zadanie chwytać śnieg, także sprawiają, że trakcja jest na najwyższym poziomie. Szerokie rowki obrotowe w oponie skutecznie odprowadzają wodę oraz śnieg. Dodatkowo – wspomnieć trzeba, że opona posiada doskonałą mieszankę gumową, która przede wszystkim zachowuje elastyczność w każdych warunkach. Guma ta chroni również oponę przed szybkim zużyciem.

Zalety opony

Opony Nokian Weatherproof posiadają naprawdę wiele zalet. Ich wysokie osiągi zostały sprawdzone przez ogromną ilość testów, które wykonywały nawet niezależne organizacje motoryzacyjne. Opony te przeznaczone są również dla kierowców, którzy kochają szybką jazdę, ponieważ z łatwością pokonają one ostre zakręty, a także wykonają nagłe manewry. Zostały one wykonane przede wszystkim z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu charakteryzują się dużą elastycznością oraz odpornością na wszelkie zmiany temperatury. Model opony Waeatherproof marki Nokian z całą pewnością posłuży nam na wiele sezonów. Jej dużą zaletą jest także fakt, że jest ona odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne – co jest naprawdę bardzo ważne. Przez lata nie straci swoich sił oraz właściwości jezdnych. Najważniejszymi cechami tych opon są przede wszystkim wysokie osiągi. Wiele kierowców ceni sobie ten produkt za to, że jest on niezawodny pod względem przyczepności w każdych warunkach. Opona będzie idealna nie tylko podczas upałów, ale również podczas silnych deszczów czy opadów śniegu. Jej parametry zimowe zostały sprawdzone natomiast w ośrodku badawczym Ivolo.

Opony Nokian Weatherproof z całą pewnością sprawdzą się podczas każdych warunków atmosferycznych – co jest dużą zaletą dla wielu kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *