Króluj na śniegu z oponami dębickimi

W okresie jesienno-zimowym kierowcy muszą w szczególności zadbać o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz o własny samochód. W tym też celu, każdego roku, świadomi potencjalnego zagrożenia, związanego z warunkami pogodowymi, zmieniają opony letnie na opony zimowe. W ten sposób chronią wszystkich uczestników ruchu i poprawiają swój komfort jazdy po śniegu oraz lodzie.

Bliżej o oponach zimowych…

Przeważająca większość kierowców ma świadomość, że jeden typ ogumienia do samochodów z całą pewnością nie wystarcza i nie jest w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom oraz zmieniającym się warunkom pogodowym w ciągu roku. W tym też celu produkowane są opony sezonowe – letnie i zimowe. Oba rodzaje charakteryzują się odpowiednim dostosowaniem do warunków, jakie panują aktualnie na drogach w określonej porze roku.


Opony zimowe są przystosowane do jazdy w taki sposób, że pozwalają uzyskiwać możliwie jak najlepsze osiągi. Należy jednak mieć na uwadze, że samo hasło „opony zimowe” nie odnosi się tylko i wyłącznie do lodu i śniegu, ale także do temperatur, jakie panują w okresie jesienno-zimowym. Szacuje się, że ogumienie powinno być zmieniane na zimowe, kiedy średnia temperatura dobowa spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Dodatkowo, są one projektowane w taki sposób, że nadają się też do jazdy między innymi w deszczu.

Opony zimowe są tworzone ze specjalnej mieszanki bieżnikowej, która – co ważne – zachowuje swoją elastyczność nawet w ekstremalnie trudnych warunkach i niskich temperaturach. Specjalna rzeźba bieżnika posiada duże bloki w strefie barkowej, a także dużą ilość ukształtowanych nacięć lamelkowych, które gwarantują doskonałą przyczepność na śniegu, lodzie i suchym asfalcie. Opony zimowe poprawiają również hamowanie, przyspieszanie oraz kierowanie samochodem.

Nie da się również ukryć, że opony zimowe są znacznie bardziej uodpornione na tak zwany aquaplaning w stosunku do opon przeznaczonych na okres letni. Specjalny układ rowków zapewnia odpowiednie odprowadzenie wody.

Lider może być tylko jeden: opony zimowe Dębica

Nie powinno nikogo dziwić, że opony zimowe marki Dębica to jedne z najlepszych i najczęściej wybieranych. Otóż, obecnie firma posiada kilka rodzajów w swojej ofercie, to jest między innymi DĘBICA FRIGO, DĘBICA FRIGO DIRECTIONAL i DĘBICA QUARTET FRIGO. Jest to ogumienie, które doskonale jest w stanie przedrzeć się na przykład przez grubą warstwę lodu, bądź śliską breję wytworzoną z rozmoczonego śniegu. Skracają one w takim wypadku znacząco czas dohamowania, ułatwiają ruszanie oraz poprawiają komfort jazdy w okresie zimowym. 

Ich podziałka klocków rzeźby bieżnika opon została zaprojektowana w taki sposób, aby opona emitowała niski poziom hałasu oraz niewielkie wibracje, nawet na nawierzchniach „czarnych”. Oprócz tego, ogumienie z Dębicy gwarantuje wysokie przebiegi, dlatego też można je używać nawet przez kilka sezonów, nie martwiąc się o stan oraz zużycie opon.

Za wyborem opon dębickich przemawia chociażby fakt, że ich sprzedaż nieustannie rośnie, a klienci są zadowoleni z ich eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *